اتوماسیون مجموعه های ورزشی و باشگاهها
پردازش تردد
  ballet  

تجهیزات سيستم اتوماسیون باشگاهی:

در اين سيستم مي توان با استفاده از دستگاه هاي ویژه و نرم افزار مدیریت باشگاهی، کلیه امور الکترونیکی مربوط به باشگاه را مديريت نمود

تجهیزات این سیستم شامل مجموعه زیر می باشد

   
رم افزار باشگاهی

کارت عضویت:

از این کارت هنگام تردد به باشگاه استفاده می شود .شخص هنگام ورود به باشگاه کارت را به دستگاه نزدیک کرده و دستگاه اطلاعات کارت را می خواند.می توان اطلاعات باشگاه و شماره عضویت و طرح دلخواه را بر روی کارتها بوسیله چاپگر پی وی سی چاپ نمود و برای اعضاء جدید کارت صادر کرد.

 

 

   
اثرانگشت خوان باشگاهی

TA300 دستگاه اثرانگشتی جهت کنترل ورود اعضاء:


به محض زدن اثرانگشت، اعتبار شخص و همچنين روزهای مجاز و ... کنترل شده و در صورت مجاز بودن يا غير مجاز بودن فرد، اطلاعات مربوطه بر روي نرم افزار نمايش داده مي شود.

در صورت مجاز بودن، اعتبار معینی از شخص کم شده و تردد وي ثبت مي گردد.

و درصورتی که از مدل TA370 استفاده شود در یا گیت نیز باز می شود.

   
نرم افزار باشگاهی

نرم افزار جامع باشگاهی:

 

در اين سيستم مي توان اعضاء را ثبت نام کرد و در حین ثبت اطلاعات مي توان مشخص نمود که عضويت فرد به صورت جلسه اي يا ماهيانه يا تا تاريخ خاصي معتبر باشد و همچنين مي توان روزهاي مجاز را براي اعضاء  مشخص کرد.

 

   
کارت خوان باشگاهی

TA50 دستگاه کارتخوان باشگاهی جهت ثبت تردد ورزشکاران:

 

به محض زدن کارت ، اعتبار شخص و همچنين روزهای مجاز و ... را کنترل کرده و در صورت مجاز بودن يا غير مجاز بودن فرد، اطلاعات مربوطه بر روي نرم افزار نمايش داده مي شود در صورت مجاز بودن، اعتبار معینی از شخص کم شده و تردد وي ثبت مي گردد و در صورتی که دستگاه به گیت کنترل تردد یا درب برقی متصل باشد آن را هم باز می کند.

 

   
قفل کمد باشگاه

قفل کمد باشگاه، نمای بیرونی و قسمت مکانیکی قفل در درون کمد:

 

این قفل ها بر روی درب کمد باشگاه نصب شده و بکمک کارت عضویت یا دستبندی که دارای آنتن می باشد، بدون هیچگونه تماسی با قفل، درب کمد باز می شود
این قفلها هر کدام از 4 عدد باطری کوچک تا چندین ماه تغذیه می نمایند

 

 

   
دستبند ضد آب

دستبند ضد آب جهت باز نمودن کمد و دارای آنتن:

 

این دستبندها در زمان ورود اعضا بر روی مچ افراد بسته می شوند

 

گیت باشگاهی

گیت سه اهرمی قابل اتصال به دستگاه کنترل تردد:

گیت پردازش تردد ازنوع سه اهرمی  جنس استیل 2 میلی متری می باشد . این گیتها به دستگاه های کنترل تردد متصل شده و در صورت مجاز بودن شخص به تردد، دستگاه فرمان باز شدن گیت را صادر کرده و گیت اجازه تردد را به فرد می دهد.
این گیت امکان تردد  40 تا 50 نفر در دقیقه را دارا می باشد .  پهنای ورودی آن 70 سانتی متر می باشد.

 

مشخصات

توضیحات

ولتاژ ورودی

220 ولت

ولتاژ خروجی

12 و 24 ولت

رطوبت مجاز

کمتر از 90 درصد

دمای محیط عملیاتی

15- تا 60+ درجه سانتیگراد

سرعت تردد در دقیقه

40 تا 50 نفر در دقیقه

حداکثر پهنای ورودی

70 سانتی‌متر

پورت ارتباطی

RS232, RS485,RJ45

اتصال به سیستم حضور و غیاب

دارد

امکان استفاده دو طرفه

دارد

امکان آزاد کردن اهرم در زمان قطعی برق

دارد

جنس بدنه

استیل 2 میلی‌متری

   

 

سیستم اتوماسیون مجموعه های فرهنگی ورزشی

بهره گیری از فناوری اتوماسیون (دستگاه های کارتخوان و کارت هوشمند) به عنوان یکی از دستاوردهای نوین بشری تحولی شگرف در حوزه ی سیستم های کاربردی روزمره انسانها ایجاد نموده است . دو بحث مهم امنیت (security ) و همراه بودن کارت مربوطه (mobility ) ازویژگی های برجسته ای است که باعث ظهور سیستمهای اتوماسیون در سطح وسیعی از جامعه شده است.

امروزه روند رو به رشد استفاده از کارتها و آن هم کارتهایی با عنوان هوشمند (SMART CARD )در سطح دنیا و در بیشتر زمینه ها از جمله کارت ملی هوشمند ،کارت سوخت هوشمند،کارت اعتباری هوشمند و همچنین کارت هواداری هوشمند گسترش یافته است.

 

استفاده از کارت هواداری هوشمند در استادیوم ورزشی

امروزه اطلاعات و سرعت دسترسی به آن به عنوان يكي از مهمترين منابع قدرت در جهان مطرح مي باشد.  برتري جهان پيشرفته بر جهان عقب نگه داشته شده، بيش از آنكه اقتصادي، نظامي و يا فرهنگي و سياسي باشد،اطلاعاتي است، به بيان ديگر اولين وجه تمايز كشورهاي توسعه نيافته و حتي كشورهاي در حال توسعه، در ميزان توليد، سرعت ،سازماندهي ،و كاربرد اطلاعات است.

شرکت پردازش تردد برای استفاده هر چه بیشتر از اطلاعات ، آمار و ارقام مفید در رابطه با تماشاگران مسابقات ورزشی و همچنین نحوه کنترل بر شیوه فروش بلیط مسابقات ،اقدام به طراحی بلیط الکترونیک ویژه تماشای مسابقات ورزشی(کارتهای هواداری )، دستگاه های کارتخوان که در محل گیتهای ورود به ورزشگاه نصب میگردد  و نرم افزار (جهت جمع آوری بانک اطلاعاتی دقیق از هواداران) نموده است .افراد با استفاده از کارتهای هواداری قادر به رزرو بلیط بازی از طریق اینترنت و sms ، ازچند روز قبل از بازی خواهند بود.

 

رزرو بازی از طریق اینترنت

در این روش هر فرد با برقراری ارتباط با سایت باشگاه ورزشی ، به قسمت رزرو بازی از طریق اینترنت رفته و پس از وارد نمودن كد كاربری و رمز عبور ، باتوجه به میزان اعتبار و سیاست‌های تعیین شده از سوی باشگاه ، نسبت به رزرو بازی اقدام می نماید.و می تواند بلیت و همراه با شماره صندلی خود را دریافت کند

 

مزایای روش :

1- حذف مراجعات افراد جهت خرید بلیط در ورزشگاه
2- جلوگیری از سوء استفاده از بلیت در بازار سیاه (خرید به ازای هر کارت هواداری یک بلیط )
3- قابل استفاده  از سیستم در هر محل و در هر زمان
4- حذف هزینه  چاپ بلیت
5- حذف هزینه استخدام افرادی جهت فروش بلیط

6- آمار نسبی از تماشاگران رزرو شده از روزهای قبل از بازی

 

امکانات مورد نیاز :

1- نرم افزار رزرو اتوماسیون ورزشی از طریق اینترنت
2- پیاده سازی بستر شبکه و Ip Valid در ورزشگاه

 

رزرو بازی از طریق sms

رزرو از طریق sms ، بدلیل در دسترس بودن موبایل نسبت به اینترنت از طرفداران بیشتری برخوردارمی باشد .در این حالت افراد یک پیامک به شماره اعلام شده توسط باشگاه زده واقدام به رزرو بلیط  می نمایند.

 

نحوه استفاده از سیستم:

در این روش هر فرد می تواند از تلفن همراه و ارسال SMS اقدام به رزرو بازی نماید.
این روش به دو صورت قابل انجام خواهد بود .

 

در گوشی های تلفن همراه فاقد سیستم عامل :

در این روش كاربر با ارسال یك سری کد (كه در دفترچه راهنما به او ارائه شده) به شماره مورد نظر باشگاه، عملیات رزرو را انجام خواهد داد .
در این روش  شماره هواداری ، رمز ، به همراه نام بازی ها و روزهای قابل رزرو که به صورت کد شده ارسال می گردند.
اعلام تایید بازی های رزرو شده ، بلافاصله پس از رزرو بازی ، از سوی سیستم به فرد اعلام خواهد شد.

 

در گوشی های تلفن همراه دارای سیستم عامل :

با نصب و اجرای نرم افزار مربوط به رزرو بازی از طریق ارسال SMS بر روی این نوع گوشی‌ها و با تنظیم شماره هواداری و رمز در این برنامه ، جدول رزرو بازی ها برروی صفحه نمایش دستگاه نمایان شده و عملیات، رزرو بازی ها انجام خواهدشد و در نهایت با ارسال جدول به شماره مورد نظر ، بازی رزرو می‌گردد.اعلام تایید بازی های رزرو شده ، بلافاصله پس از رزرو بازی ، از سوی سیستم به فرد اعلام خواهد شد.

 

مزایای روش:

1- حذف مراجعات افراد جهت خرید بلیط در ورزشگاه
2- جلوگیری از سوء استفاده از بلیت در بازار سیاه (خرید به ازای هر کارت هواداری یک بلیط )
3- قابل استفاده  از سیستم در هر محل و در هر زمان
4- حذف هزینه  چاپ بلیت
5- حذف هزینه استخدام افرادی جهت فروش بلیط
6- آمار نسبی از تماشاگران رزرو شده از روزهای قبل از بازی

 

امکانات مورد نیاز

نرم افزار دریافت SMS

نرم افزار ارسال SMS

یك دستگاه GSM MODEM

سیم كارت تلفن همراه (اعتباری یا ثابت)

 

فروش بلیط از طریق مراجعه حضوری

همچنین برای کسانی که کارت هواداری ندارند ، اخذ بلیط ازطریق مراجعه حضوری در روز بازی  و دریافت جاسوئیچی یا کارت موقت حاوی اعتبار همان بازی وجود دارد.  (جاسوئیچی ها با استفاده از دستگاههای افزایش اعتبار برای هر بازی شارژ می گردند)

 

نحوه استفاده از سیستم

در هنگام عبور از گیت ها افراد جاسوئیچی ها را داخل محفظه ای که دستگاه کارتخوان در آن تعبیه شده ، قرارداده و با باز شدن گیت ، اجازه ورود صادر میگردد . این جاسوئیچی ها مجدداً جمع آوری شده ، و در بازی های بعدی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

کارت هوشمند هواداری ویژه طرفداران تیمهای ورزشی

 بدون وجود تماشاگر ورزش و رقابت مدرن وجود نخواهد داشت يكي از مهمترين مسائل تاثيرگذار در رقابت هاي ورزشي تماشاگران ورزش هستند كه تاثيرات مهم و همه جانبه اي بر نتايج بازي، سرمايه گذاري در ورزش، تبليغات ورزش و غيره دارند.
 شايد اگر تماشاچي را از رقابت هاي حرفه اي ورزش حذف كنيم، كسي حاضر به رقابت نباشد و در نتيجه تمام مسائل حاشيه اي آن نيز از بين خواهد رفت.و همچنین تماشاگران سرمایه های نهان هر تیم ورزشی هستند و هر تیمی که تماشاچیان بیشتری داشته باشند نتایج بهتری را خواهند گرفت . از طرف ديگر تماشاچيان در يك ارتباط تنگاتنگ و عاطفي دو جانبه با تيم ها و ورزشكاران قرار دارند. بسيارند افرادي كه بخاطر شكست تيم مورد علاقه شان دست به اقدامات خطرناک و پرخاشگري زده اند. اين مسئله نقش تاثيرگذار تماشاچيان را بيش از پيش حساس و در خور توجه مي نمايد.

 

مزایای طرح صدور کارت هوشمند هواداری

برخورداری از حمایت مالی هواداران به نحوی که متقاضی دریافت کارت هواداری باید حداقل کمک مالی که همان بهای دریافت کارت هواداری است را پرداخت کند.

امکان گزارشگیری دقیق  از تعداد بازی هایی که هر هوادار در ورزشگاه های مختلف حضور داشته و به تشویق تیم مورد علاقه اش پرداخته است.( جهت در نظر گرفتن تخفیف به شکل های مختلف ) .

امکان گزارش لیست تماشاچیان در مسابقه خاص .

میزان حمایت مالی هر هوادار از تیم و در نتیجه شناخت هواداران اصلی که کمک های قابل توجهی به تیم مورد علاقه شان می کنند.

امکان شناخت و مدیریت توانمندیهای هواداران تیم و بکارگیری آن در به نتیجه رساندن و بهبود عملکرد تیم مانند کنترل جمعیت تماشاگر و هماهنگ کردن آنها در دادن شعار و تشویق تیم .

با  سازماندهی هواداران تیم های ورزشی می توان در تمام بازی ها و یا در بازی هایی که احتمال حضور هواداران کم است مخصوصا در بازی هایی که خارج از خانه برگزار می شود به تمام هواداران و یا آن دسته از هواداران که محل سکونت آن ها به شهر محل برگزاری مسابقه نزدیک است از طریق سامانه پیام کوتاه و یا کارت دعوت اقدام به دعوت آن ها نمود تا بتوان حداکثر هواداران را برای تشویق در ورزشگاه گرد آوری  نمود .

کنترل تردد افراد به صورت دقیق و جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز .

ایجاد نظم و سهولت تردد تماشاگران .

امکان ایجاد بلک لیست، شناسایی و جلوگیری از ورود افراد دارای سوء سابقه انظباطی.

ذخیره اعتبار کارت ها در حساب بانکی ورزشگاه قبل از برگزاری مسابقات و فروش بلیط .

امکان رزرو بلیط از هر نقطه کشور و پایان دادن به سرگردانی تماشاگران  .

ثبت اطلاعات و آمار به صورت دقیق .

امکان گزارشگیری از سیستم به صورت آنلاین مانند تعداد تماشاگران، میانگین سنی تماشاگران،درصد حضور در شهر های مختلف و...

امکان مدیریت جامع با توجه به اطلاعات دقیق در دست .

جلوگیری از جعل بلیط .

جلوگیری از به وجود آمدن بازار سیاه فروش بلیط مسابقات .

افزایش اعتباری از طریق فروشگاه هادر مراکز شهر و ورزشگاه و بانک و ...

با توجه به اینکه هویت تمام تماشاگران مشخص است می توان با کسر مبلغی از اعتبار کارت بلیط مادامیکه تماشاگران در ورزشگاه حضور دارند برای آنها بیمه حوادث در نظر گرفته شود.

استفاده از بلیط اعتباری جهت استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده باشگاه ورزشی برای هواداران از قبیل استفاده رایگان یا نیم بهاء از استخر ،خرید با تخفیف از فروشگاه های طرف قرارداد باشگاه ورزشی و ...